اخبار/دانش بنیان

برگزاری بیش از 32 دوره ترویجی دانش‌بنیان در سال 1402 توسط گروه گیتی سپند برای پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و دانشگاه‌های سراسر کشور

گروه گیتی سپند در راستای رسالت خود در حمایت از زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی، در سال 1402 اقدام به برگزاری بیش از 32 دوره ترویجی دانش‌بنیان برای پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و دانشگاه‌های سراسر کشور نمود. این دوره‌ها با هدف ارتقای دانش و مهارت‌های مدیران، کارکنان، فناوران و صاحبان کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار و فناوری، و همچنین ترویج فرهنگ دانش‌بنیان و ارائه آموزش‌های لازم برای ورود به این عرصه برگزار شد.

دوره‌های ترویجی دانش‌بنیان گروه گیتی سپند با استقبال گسترده مخاطبان روبرو شد و در مجموع بیش از 1000 نفر در این دوره‌ها شرکت کردند. تنوع موضوعات و محتوای دوره‌ها به گونه‌ای بود که نیازهای آموزشی طیف مختلف فعالان در زیست‌بوم نوآوری ایران را پوشش می‌داد.

برخی از مهم‌ترین سرفصل‌های آموزشی این دوره‌ها عبارتند از:

آشنایی با مفاهیم کلیدی دانش‌بنیان
مزایا و فواید شرکت‌های دانش‌بنیان
شرایط و ضوابط شرکت‌های دانش‌بنیان
مراحل و فرآیند دانش‌بنیان شدن
منابع و حمایت‌های دولتی از شرکت‌های دانش‌بنیان
تجربیات موفق شرکت‌های دانش‌بنیان
ایده‌پردازی و نوآوری در کسب‌وکارهای دانش‌بنیان
مدیریت کسب‌وکارهای دانش‌بنیان
بازاریابی و فروش محصولات و خدمات فناورانه
مالکیت فکری
جذب سرمایه
توسعه بازارهای صادراتی

علاوه بر این، گروه گیتی سپند در سال 1402 اقدام به برگزاری چندین رویداد و کارگاه آموزشی تخصصی در حوزه‌های خاص مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و زیست‌فناوری نیز نمود.

مسعود صدری مدیرعامل گروه گیتی سپند، در این خصوص اظهار داشت:
“ما معتقدیم که ترویج فرهنگ دانش‌بنیان و ارائه آموزش‌های لازم به افراد علاقمند به ورود به این عرصه، گامی اساسی در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و تحقق اهداف کلان کشور است. به همین دلیل، گروه گیتی سپند در سال 1402 تمرکز ویژه‌ای بر برگزاری دوره‌های ترویجی دانش‌بنیان داشت. استقبال گسترده از این دوره‌ها نشان‌دهنده نیاز مبرم به آموزش در این حوزه است. از این جهت با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند، برگزاری این دوره‌ها را در سال‌های آتی نیز در دستور کار خود قرار خواهیم داد.”

وی در ادامه افزود: “گروه گیتی سپند آمادگی دارد تا با همکاری مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، دوره‌های آموزشی تخصصی و متناسب با نیازهای هر منطقه را برگزار نماید. همچنین، خدمات مشاوره و منتورینگ به کسب‌وکارهای نوپا نیز ارائه می‌دهد تا به آنها در مسیر دانش‌بنیان شدن و موفقیت در بازار کمک کند.”

گروه گیتی سپند یک مجموعه دانش‌بنیان است که در زمینه ارائه خدمات مشاوره، آموزش و سرمایه‌گذاری به کسب‌وکارهای نوپا فعالیت می‌کند. این مجموعه با بهره‌گیری از تیم متخصص و مجرب خود، به دنبال کمک به رونق و توسعه زیست‌بوم نوآوری در ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up