بنا به گزارش روابط عمومی شرکت گیتی سپند خرم، جلسه ی شرکت گیتی سپند و مجموعه ی هلدینگ صنایع غذایی سینا برگزار شد.
در این جلسه ،ابتدا بازدید از ستاد گروه زمزم ایران واقع در خیابان خارک صورت گرفت که با حضور مدیریت محترم R&D مجموعه و کارشناس R&D آزمایشگاه برگزار گردید. در ادامه جلسه ای در خصوص نیازهای فناورانه ی حوزه ی اسانس و صنایع غذایی با حضور مدیریت محترم توسعه محصول و مدیریت محترم R&D مجموعه های هلدینگ غذایی سینا، جناب آقایان مهندس بنایی، مهندس فردیس، مهندس سرپرست و دکتر ترکمان اسدی و آقای مهندس صدری مدیر اجرایی گروه گیتی سپند برگزار شد.
آقای دکتر ترکمان اسدی توضیحاتی پیرامون حوزه فعالیت هلدینگ صنایع غذایی سینا مطرح کردند و آقای بنایی نیز توضیحاتی در خصوص اعلام نیازهای هلدینگ بیان نمودند. در ادامه بازدید از آزمایشگاه شرکت به عمل آمد و پیشنهاد شد در جهت دقیق کردن RFPهای مطرح شده و سایر چالش ها و نیازهای پیش رو، جلسه ای تخصصی با حضور کارشناسان آزمایشگاه شرکت زمزم برگزار گردد. سپس در خصوص معرفی مجموعه ی گیتی سپند خرم و فعالیت های این شرکت و قراردادهای مربوطه با هولدینگ سینا صحبت شد و پیشنهاداتی ارائه گردید.

در بخش دوم، بازدید از کارخانه و خط تولید زمزم تهران واقع در خیابان جیهون صورت گرفت. ابتدا افراد حاضر، از مراحل تسویه ی آب بازدید نمودند. سپس با حضور در بخش تولید، به برخی از سوالات فنی پاسخ داده شد. پس از بازدید از مراحل مختلف تولید، جلسه ای با حضور مدیرعامل زمزم تهران و مدیرعامل شرکت توسعه دانش بنیان سینا و مدیر توسعه و فناوری هلدینگ صنایع غذایی برگزار گردید. در نهایت نیازهای فناورانه، نیازهای حوزه ی تعمیرات، حوزه ی ابزار دقیق و ابزار تجهیزات، شناسایی شد و با مدیران مهندسی مجموعه صحبت شد و مقرر گردید که پیشنهاداتی در خصوص نیازهای فناورانه به مجموعه ارائه گردد.

, , , , ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.