طرح‌ها فقط برای قفسه کتاب‌های ادبی نیستند، طرح‌های توجیهی نوعی نوشتار اقناعی است که بیشتر در کسب‌وکار و اسناد دولت یافت می‌شود. طرح توجیهی اغلب در پیشنهادها و کمک‌های بودجه گنجانده می‌شوند، اما می‌توان از آنها برای تجدیدنظر یا دادخواست برای تغییر قوانین یا سیاست استفاده کرد. یادگیری مؤلفه‌های اصلی یک طرح توجیهی می‌تواند به شما کمک کند. نوشتن یک پیشنهاد قوی‌تر و احتمال ترغیب خوانندگان خود را افزایش دهید. تحقیقات مناسب برای ساختن پرونده شما ضروری است.

گیتی سپند با داشتن کارشناسان مجرب در این زمینه کمک‌حال شما در امکان‌سنجی کسب‌وکار و نوشتن طرح توجیهی شما باشد

ادعای خود را بیان کنید

یک طرح توجیهی قوی با بیان مختصری از ادعای شما آغاز می‌شود که کانون توجه شما خواهد بود. ادعای شما باید بیان کند که چه تغییری را فکر می‌کنید باید تصویب شود، چه درخواست‌های بودجه‌ای را داشته باشید یا چه سیاستی را که می‌خواهید اجرا کنید. نیازی نیست به ویژگی‌های بحث خود بپردازید. شما فقط باید یک اظهار یا درخواست قانع‌کننده قوی و واضح بیان کنید. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید یک طرح توجیهی برای محل کار خود با این ادعا بنویسید، “کارمندان باید یک یا چند ماشین فروش را در اتاق استراحت داشته باشند.” ادعا را با یک بیانیه ساده نگه دارید.

دلایل را ایجاد کنید

وقتی ادعای خود را بیان کردید، استدلال را شروع کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر برای محل کار کسب‌وکار خود از ماشین فروشان درخواست کرده‌اید، جزئیات مربوط به دلیل اهمیت این کار را ارائه دهید، از جمله ارائه گزینه‌های میان وعده و نوشیدنی بیشتر به کارمندان. شاید بگویید دسترسی به میان وعده‌های مناسب می‌تواند به بهبود بهره‌وری کمک کند. مهم است که استدلال خود را با ذهن مخاطب خود در نظر بگیرید؛ بنابراین، در این مثال، فقط نباید درمورد اینکه چرا کارمندان ماشین فروش جدید را دوست دارند صحبت نکنید. شما باید بگویید که چرا به پیشرفت این شرکت کمک می‌کند، مانند بهبود خط تولید خود از طریق افزایش بازده کارگر.

پشتیبانی را ارائه دهید

می‌توانید هر استدلالی را که دوست دارید برای تقویت پیشنهاد خود مطرح کنید، اما اگر از استدلال‌های خود پشتیبانی نمی‌کنید، خواننده شما اطمینان نخواهد داشت که آنچه شما می‌گویید صحیح است. شما باید هر نوع پشتیبانی را در قالب آمار، مطالعات و نظرات متخصص ارائه دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر در حال تلاش برای دستگاه فروش جدید هستید، باید مطالعاتی را درج کنید که نشان می‌دهد گرسنگی چگونه می‌تواند باعث بهره‌وری شود. در صورت امکان، موارد موردی از شرکت‌هایی را پیدا کنید که انواع و اقسام غذاهایی مانند تنقلات، کافه تریا یا ماشین‌های فروشی را ارائه داده و نتایج مثبتی را تجربه کنید. هرچه پشتیبانی بیشتری ارائه دهید، طرح توجیه شما قوی‌تر است.

در مورد مسائل بودجه بحث کنید

این که آیا شما در حال نوشتن طرح توجیه بودجه هستید یا نوع دیگری از طرح توجیهی، موضوعات بودجه اغلب بخش مهمی از هر کسب‌وکار است. اطلاعات مربوط به بودجه را شامل کنید، از جمله منابع موردنیاز برای پشتیبانی از پیشنهاد شما و چه تأثیراتی را در نظر بگیرید، مانند اینکه چه عوایدی می‌تواند ایجاد کند یا هزینه‌های دیگری که می‌تواند پس‌انداز کند. برای پیشنهاد دستگاه فروش خود می‌توانید هزینه دستگاه را در مقابل درآمد حاصل از خرید و افزایش سود حاصل از بهره‌وری پیش‌بینی‌شده قرار دهید. برای تقویت پیشنهاد شما، اطلاعات بودجه‌ای برای مورد خط تولید باید در جایی که مرتبط باشد، درج شود.

با گیتی سپند تماس بگیرید : 66980825 -021

, ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.