دانشگاه تربیت مدرس یکی از برترین دانشگاه های مادر ایران است که تقریبا در همه رتبه بندی ها و بر اساس همه ی پارامترها و شاخص ها یکی از ۵ دانشگاه برتر ایران محسوب می‌شود. پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نیز به جهت ارتباطاتی که با اساتید و دانشجویان تراز اول این دانشگاه داشته است، یکی از فعال ترین و پربازده ترین پارک های علم و فناوری در سالهای اخیر بوده است. شرکت های بسیار موفق و فعالی در حوزه های مختلف فناوری در آن مشغول به کار هستند.
دانشگاه تربیت مدرس و پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس یکی از قدیمی ترین مشتریان گیتی سپند خرم هستند که تجربه بسیار موفق طراحی و اجرای اولین دوره از رویداد ملی استارپوزال را به عنوان اولین همکاری مشترک در کارنامه داشته و با موفقیت به اجرا رسانده اند. برگزاری دوره‌های متنوع و مختلف توانمندسازی شرکت‌ها، واحدهای فناور و دانشجویان تربیت مدرس نیز از دیگر همکاری های مشترکی است که در سال های گذشته به صورت مستمر انجام گرفته است.
پیرو این تجربه دلنشین همکاری و با عنایت به اینکه اساتید دانشگاه تربیت مدرس با پشتوانه علمی بسیار بالا، دارای دستاوردهای فناورانه علمی و پژوهشی متنوع و گسترده در حوزه های مختلف هستند پیشنهاد بروکری فناوری دستمایه طرح دیگری از گروه گیتی سپند گردید تا بار دیگر پروژه ای بدیع را با همکاری پارک مدرس اجرایی نمایند. چرا که به نظر می‌رسد برخی از این دستاوردهای ارزشمند اساتید در صورت سرمایه گذاری و راهبری مناسب می‌توانند در فاز صنعتی نیز اجرا شده و گره گشای مشکلات بسیاری در کشور و منطقه باشند.
نیاز به حضور مشاوران تجاری سازی با تجربه در حوزه های مختلف همچون بازاریابی، مالکیت معنوی، سرمایه پذیری، حقوقی و … در کنار این اساتید حلقه‌ی گمشده ارتباط دانشگاه و صنعت است که در سال‌های اخیر در پارک های علم و فناوری، سرمایه گذاری های خطر پذیر و شتابدهنده های مختلف بیشتر به آن توجه شده است. البته بروکر اصطلاح جدیدی است که فراتر از مشاور است و به تازگی بیشتر به کار برده می‌شود و معمولا به مشاوران مورد اعتمادی اطلاق می‌شود که از دانش و تجربه تخصصی خود در یک بخش خاص از صنعت استفاده می‌کنند و با شناخت درست ارکان مختلف زیست بوم نوآفرینی می‌توانند به ثمر رسیدن و تجاری شدن پروژه را به طرز چشمگیری سرعت بخشند.
بروکری فناوری دستاوردهای اساتید دانشگاه تربیت مدرس جدیدترین همکاری مشترک گیتی سپند و پارک علم وفناوری دانشگاه تربیت مدرس است که به تازگی قرارداد همکاری آن منعقد و اجرای آن رسما شروع شده است. پیش بینی می‌شود در یک فرایند یک ساله خروجی های این طرح قابل مشاهده و ارزیابی باشد و در گروه گیتی سپند امیدواریم بار دیگر با ابتکار طرح بروکری فناوری خدمت جدید و خلاقانه دیگری را به زیست بوم نوآفرینی کشور معرفی و ارائه نماییم.

, , , ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.