افرادی که متقاضی استفاده از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی هستند، می‌توانند به عنوان انجام خدمت سربازی پروژه‌ای را انجام دهند به عنوان پروژه جایگزین خدمت.
افراد بعد از اینکه در این سامانه sina.bmn.ir ثبت نام کنند و مستندات و مدارک خودشان را بارگذاری کنند و بعد از اینکه بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این‌ها را با توجه به معیارهای علمی و معیارهای فناوران امتیازبندی می‌کند.
معیارهای علمی مانند مقالاتی که دارند، پژوهش‌هایی که انجام داده‌اند و معدل دانشگاهی که داشتند.
امتیاز فناوران به عنوان سمت سازمانی فرد، عضویت در هیئت مدیره، عضویت به عنوان مدیرعامل، و میزان مدت زمانی که فرد در آن شرکت بیمه داشته و در حال خدمت بوده.

بعد از اینکه حداقل امتیازها را کسب کند که حداقل امتیاز را برای افراد کارشناسی ۱۰۰ امتیاز کارشناسی ارشد ۱۱۰ امتیاز و برای افرادی که در حال تحصیل در دوره دکترا یا فارغ التحصیل دکترا هستند 120 امتیاز.
از طریق کسب امتیاز این افراد به عنوان نخبه فناور از بنیاد ملی نخبگان به مرکز نخبگان نیروهای مسلح و استعدادهای برتر نیروهای مسلح معرفی می‌شوند تا به عنوان انجام پروژه جایگزین خدمت، پروژه را در صنایع دفاعی و کشوری و یا در شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف می‌کنند.
افراد بعد از اینکه از بنیاد ملی نخبگان به مرکز نخبگان نیروهای مسلح، دانشگاه دفاع ملی معرفی می‌شوند از طریق دانشگاه دفاع ملی به یکی از صنایع دفاعی و کشوری یا به معاونت علمی اختصاص داده می شوند تا پروژه خودشان را تعریف کنند و حداقل ۱۴ ماه پروژه را انجام بدهند.
این پروژه، پروپوزال این پروژه و شرح فعالیت و دوره هایی که گزارش ارائه شده توسط فرد لازمه که به تایید دانشگاه دفاع ملی رسیده بشه و فرد در طول زمانی که در حال انجام پروژه است لازمه که گزارش‌هایی را به دانشگاه دفاع ملی ارائه بدهد.
برخی از افراد می توانند پروژه خودشون رو داخل شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف کنند این افراد باید حداقل امتیاز 250 را داشته باشند و شرکت‌هایی که می‌خواهد پروژه در آنها تعریف شده باشد دارای اظهار نامه مالیاتی و فروش حداقل ۱۰۰ میلیون تومان باشد.

برای دریافت پروژه جایگزین خدمت با مشاوران مجرب گیتی سپند در تماس باشید.

, ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.