در سال ۱۳۹۷ با تعاملی که بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد افرادی که در حال حاضر در شرکت‌های دانش‌بنیان فعال هستند می‌توانند خدمت نظام‌وظیفه خود را به‌صورت تخصصی ادامه دهند.
به این معنی که ادامه خدمت خودشان را درون شرکت باشند و به‌صورت تمام‌وقت داخل شرکت وقت بگذارند و این وقت‌گذاشتن آنها به‌عنوان انجام خدمت نظام‌وظیفه محاسبه شود. افراد متقاضی استفاده از این تسهیلات لازم که از طریق سامانه sina.bmn.ir اطلاعات خودشان رو برای بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست‌جمهوری ارسال کنند. تا بعد از محاسبه امتیازبندی که روی فعالیت‌های فرد، بر روی فعالیت‌های علمی و فناورانه فرد انجام می‌شود در صورت اینکه حداقل امتیاز را کسب کند، تأیید شود و بعد از انجام دوره آموزشی آنها وارد شرکت شوند و فعالیت خودشان را در این شرکت ادامه دهند.

چه افرادی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند؟ و چه امتیازبندی رو باید کسب کنند؟

امتیازبندی علمی و فناورانه و حداقل کسب 60 امتیاز از این امتیازبندی و امتیازبندی علمی به این معنی که فرد فعالیت‌های پژوهشی و فعالیت‌های علمی مقالات دانشگاهی که حضور داشته در امتیازبندی تأثیر دارد و فعالیت‌های فناورانه به این معنی که سمت سازمانی فرد، مدت‌زمان انجام خدمت فرد درون شرکت، عضویت در هیئت‌مدیره و داشتن سمت مدیرعاملی در این شرکت به‌عنوان امتیازهای یک فرد برای فرد محاسبه می‌شود و در شرایطی که حداقل 60 امتیاز کسب کند می‌تواند از نیروی امریه در شرکت دانش‌بنیان فعالیت کند. افراد بعد از تأیید و بعد از محاسبه امتیازبندی درصورتی‌که مدارک خودشان را که این مدارک تعهدنامه‌ای که توسط شرکت متقاضی به معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری ارسال می‌شود و لازم است که شرکت‌ها علاوه بر ارسال تعهدنامه شرایط مشخصی را داشته باشند. به این معنی که شرکت و دانش‌بنیان باشد و اظهارنامه داشته باشد و فروش اظهارنامه این شرکت حداقل ۱۰۰ میلیون تومان باشد. افراد بعد از اینکه تأیید شدند و مدارک آنها توسط معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری تأیید شد، از طریق معاونت علمی به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شوند تا خدمت خودشان را در این شرکت انجام بدهند. افراد باید برگه اعزام خودشان را حداقل ۴۵ روز قبل از اینکه اعزام بشوند به معاونت علمی ریاست‌جمهوری برسانند و معاونت ریاست‌جمهوری تقاضای آنها را به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال کند. افرادی که غیبت داشته باشند نمی‌توانند از امریه در شرکت دانش‌بنیان استفاده بکنند و افراد می‌توانند از این تسهیلات استفاده می‌کنند که در حال حاضر دانشجوی نیستند و فارغ‌التحصیل شده و آماده اعزام به خدمت هستند. افراد بعد از اینکه در این شرکت به‌عنوان مأمور وظیفه معاونت علمی و فناوری به شرکت اختصاص داده می‌شوند باید حضور تمام‌وقت در آن شرکت داشته باشند. یعنی بعد از گذراندن دوره آموزشی خودشان حداقل ۲۲ ماه درون شرکت فعال باشند. ممکن است با تأیید شرکت و تأیید معاونت علمی و نیروهای مسلح از بعضی از کسری‌ها استفاده کنند. ولی لازمه که به‌صورت تمام‌وقت در آن شرکت فعال باشند و حضور این افراد از طریق معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح به‌صورت تصادفی و به‌صورت ماهانه و سه‌ماهه چک می‌شود و درصورتی‌که برای معاونت علمی محضر شود که فرد در شرکت حضور ندارد فرد به‌عنوان نیروی لغو امریه مجدد به پادگان بازمی‌گردد.

, , ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.