این اولین باری نیست که کسی به شما پیشنهاد کرده است که یک استراتژی موثر بازاریابی دیجیتال را در کسب‌وکار خود ادغام کنید. قدم گذاشتن به بازاریابی دیجیتال بسیار خوب است، اما چرا فرد برای این کار نیاز به یک استراتژی دارد؟ با گیتی سپند همراه باشید.

زیرا یک استراتژی به شما کمک می کند “جهت را به طرف مقصد مورد نظر تنظیم کنید.”

چه سال‌هاست که فعالیت خود را در کسب‌وکار شروع کرده‌اید و یا در کسب‌وکار تازه قدم گذاشته‌اید. هیچ‌وقت دیر نیست که طرحی را ایجاد کنید که تأثیر واقعی بر خط اصلی شما بگذارد. هر ارائه‌دهنده خدمات بازاریابی دیجیتال اساساً این خط لوله را برای بهترین فرصت ممکن برای موفقیت در کسب‌وکاردنبال می‌کند.

هدف نهایی را ببینید.

اهداف و هدف: باشه! ابروهای خود را بلند نکنید. این پیشنهاد یا توصیه ممکن است قطعی به نظر برسد که نیازی به ذکر خاصی ندارد. با این حال ، بسیاری از بازاریاب‌ها را دیدیم که مشتاق هستند بدون برنامه قبلی که برای یک نتیجه کارآمد لازم است، وارد آجیل و پیچ و مهره‌های ارسال و تبلیغات شوند. به عنوان یک صاحب مشاغل، باید در مورد هدف خود کاملاً واضح باشید. آیا می‌خواهید حضور خود را در کشور همسایه مشخص کنید یا در صفحه نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری داشته باشید؟ هدف نهایی را می‌توان با استانداردهای کسب وکار فعلی شما و اینکه چگونه می‌خواهید در درازمدت انجام شود، تعیین کرد.

مشتریان را شناسایی کنید.

مشتریان “خود” را شناسایی کنید: یکی از موارد حیاتی که باید در طول هر استراتژی بازاریابی دیجیتال در نظر بگیرید این است که شما باید مشتری‌های خود را شناسایی کنید. ببینید، اگر نمی‌دانید که به چه کسی بازاریابی می‌کنید، بحث در مورد “استراتژی عالی” چیست؟ با استفاده از کانال‌های دیجیتالی موجود، می‌توانید به افراد دسترسی پیدا کنید، اما سؤال این است که افراد کدام یک هستند؟ شناسایی مخاطبان مورد نظر، اگر شما می‌توانید شخصیتی راسخ ایجاد کنید، علم این کار علم موشکی نیست. وبا ابزار مناسب قابل دسترس است و شخصیت چیزی است که توضیحات مفصلی درباره مخاطبان شما ارائه می‌دهد. با جنسیت ، سن و مکان آنها شروع کنید. سپس عمیق تر حفاری کنید تا سرگرمی ها، علائق، شغل، تمایلات عاطفی، اهداف و … را شناسایی کنید. Google Analytics می تواند به شما در شناسایی چنین عواملی کمک کند و آنها را در واقع هدف‌گذاری کنید.

مشاوران متخصص ما در گیتی سپند میتوانند در انتخاب هرچه بهتر استراتژی کسب‌وکار، شما را یاری دهند.

عالی است که تا این جا آمده‌اید. حالا بیایید بررسی کنیم که چطور می‌توانید این استراتژی بازاریابی دیجیتال را زیر اجرا کنید:

 

 

انواع بازاریابی کسب‌وکار

بازاریابی موتور جستجو:

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)یک راه بازاریابی اینترنتی است که اساساً ترویج وب‌سایت کسب‌وکار شما است. همچنین قابلیت دید سایت در موتورهای جستجو را با پیشنهاد قیمت جستجو بهبود می‌بخشد. SEM، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا ردیابی دقیق موفقیت و تحلیل عملیات عمق را نیز کسب کنند. شما می‌توانید درک کنید که چقدر ارزش دارید و به تصمیم‌گیری در زمینه تحصیل کمک می‌کند.

بازاریابی وب‌سایت‌های ارتباط‌جمعی:

بازاریابی وب‌سایت‌های ارتباط‌جمعی نوعی از بازاریابی اینترنتی است که شامل ایجاد و به‌اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی یا شبکه‌های اجتماعی است. فعالیت‌های اولیه درگیر در smm هر نوع رسانه مانند متن، تصویر، ویدیو، memes و به‌روزرسانی‌هایی هستند که تعامل کاربر را هدایت می‌کنند. smm اغلب در فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین و یوتیوب اجرا می‌شود.

بازاریابی ایمیلی:

ممکن است تعجب کنید که چرا ما بازاریابی ایمیلی را به‌عنوان یک کاشی جداگانه می‌دانیم درحالی‌که بازاریابی ایمیلی مرده است، اما این‌طور نیست. هنوز هم یکی از راه‌های مؤثر، ارسال پیام کسب‌وکارها برای گروهی از افراد است که در واقع تعدادشان کم هم نیست. در حقیقت ۷۲ % از مردم هنوز ارتباط الکترونیکی را ترجیح می‌دهند.

بازاریابی محتوا:

بازاریابی محتوا شکلی از بازاریابی است که عمدتاً بر ایجاد، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدف از طریق رسانه آنلاین تمرکز دارد. این روش برای افزایش آگاهی از برند و اعتبار از طریق وبلاگ‌نویسی مداوم، انتشارات مطبوعاتی، وبلاگ‌نویس، وبینارها، کتاب‌های الکترونیکی، و غیره به اجرا در می‌آید.

بازاریابی موبایل:

همچنین نوعی از تکنیک بازاریابی آنلاین برای رسیدن به مخاطبان هدف در گوشی‌های هوشمند، تلفن‌های همراه، تبلت یا هر دستگاه هوشمند است که می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک شایانی بکند چه شما تولیدکننده یک محصول یا سرویس‌دهنده سرویس‌های اینترنتی هستید، بازاریابی موبایل یک دروازه تعاملی چندکاناله تبلیغاتی برای کسب‌وکار شماست و بسیار مفید است. حالا شما با استراتژی‌ها و واسطه‌ها برای رسیدن به آن‌ها آشنا هستید. اما اجرای این اعمال و استراحت روی مبل انجام نمی‌شود. شما باید عملکرد را اندازه‌گیری کنید و دست‌به‌کار شوید

نتیجه کجاست

ارزیابی نتایج: شما باید ایده‌ای از کسب‌وکار را به دست آورید و هر چیزی که استراتژی شما را تعریف می‌کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که به بررسی، آزمایش و اجرای کنوانسیون‌های خود ادامه دهید جهت ارائه مشاوره تخصصی در مورد استراتژی کسب‌وکار از بخش موجود در سایت گیتی سپند اقدام بفرماید.