چه کسانی می توانند از امریه شرکت های دانش بنیان استفاده کنند؟

در سال ۱۳۹۷ با تعاملی که بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد افرادی که در حال حاضر در شرکت‌های دانش‌بنیان فعال هستند می‌توانند خدمت نظام وظیفه خود را به صورت تخصصی ادامه بدهند.
به این معنی که ادامه خدمت خودشون رو، شروع خدمت خودشون رودرون شرکت باشند و به صورت تمام وقت داخل شرکت وقت بگذارند و این وقت گذاشتن آنها به عنوان انجام خدمت نظام وظیفه محاسبه بشه. افراد متقاضی استفاده از این تسهیلات لازم که از طریق سامانه sina.bmn.ir اطلاعات خودشون رو برای بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری ارسال کنند. تا بعد از محاسبه امتیاز بندی که روی فعالیت‌های فرد، بر روی فعالیت‌های علمی و فناورانه فرد انجام میشه در صورت اینکه حداقل امتیاز را کسب کند، تایید شود. و بعد از انجام دوره آموزشی آنها وارد شرکت بشوند و فعالیت خودشان را در این شرکت ادامه بدهند.

چه افرادی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند؟ و چه امتیاز بندی رو باید کسب کنند؟

امتیاز بندی علمی و فناورانه و حداقل کسب 60 امتیاز از این امتیاز بندی و امتیاز بندی علمی به این معنی که فرد فعالیت‌های پژوهشی و فعالیت‌های علمی مقالات دانشگاهی که حضور داشته در امتیاز بندی تاثیر دارد و فعالیت‌های فناورانه به این معنی که سمت سازمانی فرد، مدت زمان انجام خدمت فرد درون شرکت، عضویت در هیئت مدیره و داشتن سمت مدیرعاملی در این شرکت به عنوان امتیازهای یک فرد برای فرد محاسبه می‌شود. و در شرایطی که حداقل 60 امتیاز کسب کند میتواند ازنیروی امریه در شرکت دانش بنیان فعالیت کند. افراد بعد از تایید و بعد از محاسبه امتیاز بندی در صورتی که مدارک خودشان را که این مدارک نعهد نامه ای که توسط شرکت متقاضی به معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ارسال میشود. و لازم است که شرکت ها علاوه بر ارسال تعهد نامه شرایط مشخصی را داشته باشند. به این معنی که شرکت و دانش‌بنیان باشد و اظهارنامه داشته باشد و فروش اظهارنامه این شرکت شرکت حداقل ۱۰۰ میلیون تومان باشد. افراد بعد از اینکه تایید شدند و مدارک آنها توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تایید شد، از طریق معاونت علمی به ستادکل نیروهای مسلح معرفی می‌شوند تا خدمت خودشان را در این شرکت انجام بدهند. افراد باید برگه اعزام خودشان را حداقل ۴۵ روز قبل از اینکه اعزام بشوند به معاونت علمی ریاست جمهوری برسانند و معاونت ریاست‌جمهوری تقاضای آنها را به ستادکل نیروهای مسلح ارسال کند. افرادی که غیبت داشته باشند نمی‌توانند از تمریه در شرکت دانش‌بنیان استفاده بکنند. و افراد می‌توانند از این تسهیلات استفاده می‌کنند که در حال حاضر دانشجوی نیستند و فارغ التحصیل شدن و آماده اعزام به خدمت هستند. افراد بعد از اینکه در این شرکت به عنوان مأمور وظیفه معاونت علمی و فناوری به شرکت اختصاص داده می‌شوند باید حضور تمام وقت در آن شرکت داشته باشند. یعنی بعد از گذراندن دوره آموزشی خودشون حداقل ۲۲ ماه درون شرکت فعال باشند. ممکن است با تایید شرکت و تایید معاونت علمی و نیروهای مسلح از بعضی از کسری ها استفاده کنند. ولی لازمه که به صورت تمام وقت در آن شرکت فعال باشند و حضور این افراد از طریق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح به صورت تصادفی و به صورت ماهانه و سه ماهه چک میشود و در صورتی که برای معاونت علمی محضر بشه که فرد در شرکت حضور نداره فرد بعنوان نیروی لغو امریه مجدد به پادگان باز می گردد.

, , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست