امروزه ، تعداد بیشماری مدلهای کسب وکار نوآورانه ظاهر می شوند. صنایع کاملاً جدید با فروپاشی صنایع قدیمی ظهور می کنند. برخی از آنها با جدیت تلاش می کنند تا خود را دوباره معرفی کنند (Osterwalder & Pigneur ، بوم مدل کسب وکار)

من این تعریف از “شرکت اجتماعی” را از معامله گران اجتماعی دوست دارم:

مؤسسات اجتماعی مشاغلی هستند که برای مقابله عمدا با مشکلات اجتماعی ، بهبود جوامع ، دسترسی افراد به اشتغال و آموزش یا کمک به محیط زیست تجارت می کنند.

و بخشی از دستیابی به نتایج ذکر شده در این تعریف ، در حقیقت ممکن است مربوط به بازگرداندن سود حاصل از یک کسب وکار به شرکت یا به یک سازمان غیردولتی والدین باشد ، و استقلال بیشتری را برای آن سازمان های غیر دولتی والدین فراهم می کند تا دولت و بودجه بشردوستانه به طور سنتی اجازه می دهد. با استفاده از بوم مدل کسب وکار میتوان آینده نگری بهتری را تجربه کرد

اما اگر همیشه در امور خیریه و غیرانتفاعی شرکت داشته باشید ، ممکن است ورود به فضای شرکتهای اجتماعی دلهره آور به نظر برسد.

این منبع ، با استفاده از بوم مدل کسب وکار برای طراحی سازمان های اجتماعی ، توسط یک طراح با استعداد اجتماعی به نام اینگرید بورکت نوشته شده است که نه تنها یک عضو طراحی اجتماعی در مرکز تأثیرات اجتماعی است ، بلکه وی همچنین یک عضو ارشد در مرکز اجتماعی استرالیا است.

و شاید این بدان دلیل است که وی در صنعت خدمات جامعه ، دولت و بخش خصوصی کار کرده است که اینگرید معتقد است که هر یک از این سه اکوسیستم نقش مهمی در نوآوری اجتماعی دارند. [منبع: لینکدین]

مهم نیست که شما از چه سطح تخصص و یا تجربه ای برخوردار باشید ، گیتی سپند مکان ایده آل برای شروع طراحی مدلکسب وکار شرکت اجتماعی شما است.

اگر مبتدی باشید ، درباره تعریف شرکتهای اجتماعی ، درک مدلهای تجاری و روابط بین این مفاهیم ،گیتی سپند به جزئیات خام می پردازد.

این یک راهنما برای متعادل کردن تأثیرات اجتماعی و کسب وکار است زیرا عناصر اصلی مدل کسب وکار را باز می کند:

مشارکتهای کلیدی
فعالیتهای کلیدی
گزاره ارزش
ارتباط با مشتری
قسمت مشتریان
منابع مهم
کانالها
ساختار هزینه
جریان درآمد.

اگر شما جزئی از یک سازمان غیر انتفاعی سنتی هستید و به دنبال ایجاد متنوع درآمد خود از طریق اضافه کردن یک شرکت اجتماعی هستید ، ما این راهنمای را به عنوان نقطه شروع خود به شدت توصیه می کنیم. وبا استفاده از بوم مدل کسب و کار میتوانید برای آینده تصمیم گیری بهتری داشته باشید

با متخصصان ما در گیتی سپند تماس بگیرید

021-66980825

 

, , , ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست