برنامه اعتبارسنجی بخش اصلی مستندات صلاحیت فرآیند است. اسناد اعتبارسنجی همیشه در حسابرسی‌های نظارتی و بازرسی‌ها درخواست می‌شود. سایر اسناد مرحله 2 شامل درخواست اعتبارسنجی، پروتکل اعتبارسنجی، مطالعات مهندسی و نتایج اعتبارسنجی است. از آن‌جا که برنامه اعتبارسنجی توضیحی جامع در مورد فرآیند اعتبارسنجی است، بسیاری از متخصصان آن را مهم‌ترین سند مرحله 2 رویکرد چرخه تأیید اعتبار برای فرآیند می‌دانند. در زیر پنج بخش از یک طرح توجیهی و آنچه باید در هر بخش ذکر شود، آورده شده است. با گیتی سپند همراه باشید.

معرفی

مقدمه در یک برنامه اعتبارسنجی، مروری بر توصیف فرآیند، محصول یا اعتبارسنجی تجهیزات است و باید با درخواست اعتبارسنجی مطابقت داشته باشد. برای تکمیل اعتبار، الزامات را ترسیم می‌کند. الزامات شامل انطباق با مقررات و سیاست داخلی است. تأثیر تغییر در حفظ وضعیت معتبر؛ هرگونه تأثیر در ارائه نظارتی؛ تأثیر تغییر رویه‌ها، نقشه‌ها و اسناد دیگر. و اعلان‌ها به گروه‌های داخلی و خارجی که تحت تأثیر اعتبار قرار گرفته‌اند.

اطلاعات فنی

اطلاعات فنی شامل توضیحات مربوط به محصول‌، فرآیند یا تجهیزات، از جمله فرمول‌ها و مشخصات مربوطه می‌باشد. هر جنبه فنی اعتبار سنجی یا صلاحیت باید در این بخش به‌همراه هرگونه ارجاع به گزارش‌های فنی مرحله 1 درج شود.

رویکرد اعتبارسنجی کل نیز باید گنجانده شود. این از آن‌چه که از مطالعات آزمایش و داده‌های گذشته مشخص است، مشخص می‌شود. هر چیزی که اعتبار شخصی را قوی‌تر کند، وارد این بخش می‌شود.

تعداد کل لات‌های نمونه‌برداری در این بخش گنجانده خواهد شد و خطر مرتبط با آن توضیح داده خواهد شد.

,

 مقالات پیشنهادی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.