اشتیاق، تمرکز و پایداری دوباره و دوباره به عنوان صفاتی که می‌خواهید در صورت کارآفرین‌بودن نشان دهید، ظاهر می‌شوند.

با این حال‌، ما برخی از رفتارهای اضافی را کشف کردیم که به طور سنتی با زندگی شلوغ کارآفرین همراه نیستند، اما بااین‌حال می‌توانند فواید زیادی داشته باشد.

در اینجا پنج ویژگی کارآفرینان موفق وجود دارد که ممکن است شما را غافلگیر کنند با گیتی سپند همراه باشید.

1 . کارآفرینان به‌موقع نه می‌گویند :

اکثر مردم تصور می‌کنند که بهترین راه این است که وقتی تازه شروع می‌کنید، از هر فرصتی استفاده کنید. بااین‌حال، این بسیار مهم است که بتوانیم به چیزی که از تجارت شما یا اولویت‌های فعلی شما پشتیبانی نمی‌کند، بگوییم. صاحبان مشاغل موفق درباره آنچه برای آنها مهم‌تر است روشن هستند و آنها از این اولویت‌ها برای ارزیابی اینکه آیا زمان مناسب برای هر امکان موجود در آنجاست یا نه استفاده می‌کنند.

نتیجه نهایی این است: فقط در روز کافی نیست تا به هر درخواستی که دریافت می‌کنید بله بگویید. هنگامی که اولویت‌های خود را برپا کردید، می‌توانید از آنها به‌عنوان راهنمایی استفاده کنید تا چه وقت بله بگویید و چه زمانی “نه، متشکریم” ساده جواب بدهند.

2.آنها استراحت و تعطیلات دارند

وقتی به شروع یا رشد یک کسب‌وکار فکر می‌کنید، فکر می‌کنید چاره‌ای ندارید که هر روز ساعت‌های طولانی را برای آینده قابل‌پیش‌بینی بگذارید. ما اختلاف‌نظر نداریم که برای رشد و شکوفایی یک کسب‌وکار زمان و تلاش زیادی لازم است. هرچند مؤثرترین صاحبان مشاغل می‌دانند که نمی‌توان بخار کامل بخار را برای مدت‌زمان طولانی ادامه داد.

هر کس به زمان متفاوتی احتیاج دارد و نوع مشاغلی که در آن قرار دارید نیز آنچه را ممکن است بیان می‌کند. نکته اصلی این است که همه ما باید قدم برداریم و دوباره شارژ کنیم؛ بنابراین انرژی و استقامت لازم را برای ادامه کار نیاز داریم.

نیازهای خود را ارزیابی کنید. آیا به وسط روز نیاز به یک ساعت استراحت دارید؟ آیا شما نیاز به تعطیلات آخر هفته بدون توجه به آنچه دارید؟ آیا شما از آن دسته کارآفرینان هستید که کاملاً باید هرسال یک هفته مرخصی داشته باشد؟ این درست است – و اغلب ضروری است – برای شما استراحت لازم است که به شما امکان می‌دهد بهترین باشید. بعلاوه، برخی از تعطیلات در حقیقت این وضوح را با خود به همراه می‌آورد که شما فقط هنگام دسترسی “24/7” به آن دسترسی ندارید.

3.آنها شرکتی را ایجاد می‌کنند که برای بقیه عمرشان زمان و مکان برای آن صرف می‌کنند

ما اکیداً توصیه می‌کنیم که از ادامه کار خود شروع کنید. با این کار، منظور ما این است که اگر می‌خواهید کسب‌وکار شما در درازمدت موفق باشد، باید برای بقیه عمر خود زمان بگذارید. مطمئناً، هنگامی که برای اولین‌بار راه‌اندازی شده‌اید، ممکن است برای مدتی از تعادل خارج شود. اما اگر زن یا شوهر دارید، اگر بچه دارید، یا آمادگی جسمی برای شما مهم است، نمی‌توانید موارد دور از دسترس را نادیده بگیرید.

گیتی سپند توصیه می‌کند هفته کاری خود را باتوجه‌به بقیه زندگی خود در نظر بگیرید. اگر از این راه شروع کنید، به هنجار شما تبدیل می‌شود و از ابتدا پارامترهای خود را می‌شناسید.

اگر در عوض، تمام فعالیت خود را به غفلت از روابط و بقیه زندگی خود ادامه دهید، در بعضی از مواقع مجبور خواهید شد که آن مناطق را متوقف کرده و آنها را دوباره بسازید. این زمان به طول می‌انجامد  که بعداً به همان سختی خواهد بود.

با تعیین یک برنامه کاری معقول در آغاز، وقت خواهید داشت زندگی متعادل‌تری را که اکنون می‌خواهید دنبال کنید و به‌پیش بروید.

4- کارآفرینان بعضی از قوانین را می‌شکنند

این نکته در مورد شروع قبلی شروع می‌شود؛ زیرا منظور از ادامه آن است. همه ما ایده‌ای از چگونگی فکرکردن در مورد چیزها داریم. این ایده‌ها از جامعه، خانواده، دوستان و افکار و ایده‌آل‌های خودمان ناشی می‌شوند. ما شما را ترغیب می‌کنیم اگر این کار را برای شما انجام ندهد، برخی از این قوانین را زیر پا بگذارید.

به‌عنوان‌مثال، روزکار سنتی نه تا پنج سال است. اما، اگر فرزندانتان در هفت مدرسه به مدرسه بروند و در سه ساعت به خانه بروند؟ شاید شما می‌توانید کار را زود شروع کنید و وقتی به خانه رسیدید تمام شود.

یا اگر بدانید که بهترین راه برای جذب مشتری جدید برقراری تماس‌های سرد است، اما فکرکردن در مورد این باعث می‌شود که شما بخواهید از پوست خود خزیده شوید؟ خوب، در مورد راهی برای برقراری ارتباط و ایجاد روابطی که واقعاً از آن لذت می‌برید چطور؟

نکته این است که نیازی نیست که به روشی خاص نگاه کنیم. کارآفرینان موفق به خود اجازه می‌دهند تا کار و زندگی خود را برای آنها انجام دهند – حتی اگر این بدان معناست که آنها مطابق آنچه انتظار می‌رود مطابقت ندارند. هنگامی که شما تجارت و زندگی خود را به‌گونه‌ای طراحی می‌کنید که واقعاً برای شما مفید باشد، کار در تجارت و زندگی در آن زندگی بی‌نهایت لذت‌بخش‌تر خواهد بود. اصالت، کلمه‌ای است که این روزها در تمام مدت مطرح می‌شود. ایجاد شغلی که منعکس‌کننده اصالت شما باشد بهترین روشی است که می‌توانیم فکر کنیم در راه موفقیت خود هستیم.

5- کارآفرینان واقعاً از خود مراقبت می‌کنند

هنگام راه‌اندازی مشاغل، مراقبت از خود اغلب در پایین لیست قرار می‌گیرد. در حقیقت، حتی اگر شما یک کسب‌وکار را راه‌اندازی نمی‌کنید، مراقبت از خود احتمالاً برای خیلی از ما بسیار دور است و این بازتاب کاملی از چگونگی کوتاه‌بینی ما در برخی زمینه‌های زندگی است. ازاین‌گذشته، چه چیزی می‌تواند مهم‌تر از اطمینان از این باشد که فرد مسئول شغل و زندگی شما از نظر جسمی، روحی و عاطفی از نظر شخصیتی در حد عالی باشد؟ ما نمی‌توانیم به یک چیز فکر کنیم.

تصوری که معمولاً وقتی افراد در مورد مراقبت از خودشان به‌خوبی فکر می‌کنند این است که به نظر می‌رسد خودخواه است. هیچ‌چیز نمی‌تواند از حقیقت دور باشد. مراقبت از خود این اطمینان را به شما می‌دهد که در این صورت می‌توانید از شغل خود و افراد زندگی خود مراقبت‌های خوبی را انجام دهید.

تغذیه سالم و ورزش‌کردن به شما انرژی لازم را برای طی روزهای شلوغ می‌دهد. ارتباط برقرار کردن با دوستان بر خلاف دیگران باعث تقویت ذهنی، عاطفی و جسمی می‌شود. مدیتیشن، پیاده‌روی برای پاک‌کردن سرخود، یا گرفتن حمام‌های طولانی به ما امکان تنظیم مجدد را به‌گونه‌ای فراهم می‌کند که برای داشتن مقامی که فردا از خواب برخیزد، بسیار مهم است. موفق‌ترین صاحبان مشاغل این امر را می‌دانند و به‌طور منظم آن را عملی می‌کنند.

,

 مقالات پیشنهادی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.