در این مقاله میخواهیم به 5 ویژگی مشاور کسب و کار خوب اشاره کنیم. یک مشاور کسب و کار خوب باید این ویژگی ها را داشته باشد.

1.یک مشاور کسب و کار باید تجربه داشته باشد.

تجربه به این معنی نیست که مشاور سال های طولانی به افراد مشاوره داده باشه بلکه به معنی این است که خود مشاور باید سالیان دراز در حوزه ای کارآفرینی کرده باشد تا توانایی مشاوره را داشته باشد. زیرا اگر مشاور خود روزی کارآفرین بوده و با پیج و خم این راه آشنایی دارد و می تواند به بهترین نحو مشاوره بدهد.

2.مشاور باید توانایی انتقال تجارب خود را داشته باشد.

یک مشاور خوب توانایی این را دارد که بتواند تجارب خود را به بهترین نحو به افراد انتقال بدهد. یعنی با استفاده از کلمات ساده و گویا اصل مطلب را به افراد برساند و افراد به خوبی متوجه موضوع بشوند.

3.یک مشاور باید دوست آدم باشد.

رابطه فرد و مشاور باید صمیمی باشد بطوری که فرد بتواند به راحتی مشکلات خود را با مشاور در میان بگذارد و جواب دوستانه ای از مشاور دریافت کند. رابطه دوستانه باعث سریعتر شدن فرآیند حل مشکل میشود.

4.مشاور باید توانایی فهمیدن صحیح مشکلات را داشته باشد.

مشاور هنگام صحبت با افراد باید توانایی این را داشته باشد که مشکلات افراد را صحیح متوجه شود. این قضیه به حل کردن مشکل کمک زیادی میکند. اغلب افرادی که از مشکلات خودشان رنج میبرند بدلیل این است که مشاوران مشکلات آن هارا به خوبی متوجه نمیشوند. فهمیدن مشکلات با داشتن تجربه رابطه مستقیم دارد. به این معنی که مشاوری اگر تجربه داشته باشد به خوبی مشکلات را متوجه می شود.

5.یک مشاور باید از دانش بالایی برخوردار باشد.

تنها تجربه کافی نیست. بلکه مشاور باید در حوزه کاری و تخصصی خود از دانش بالایی برخوردار باشد. باید با جدیدترین اطلاعات در زمینه کاری خود آشنایی داشته باشد.

برای مشاوره کسب و کار با مشاوران خوب گیتی سپند در تماس باشید.

, ,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.