به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک ، اعتماد به نفس برای موفقیت کلی ضروری است. از این گذشته ، هنگامی که در اهداف خود شفاف هستید و قادر هستید آنها را به روشنی بیان کنید این بدان معنی است که افزایش اعتماد به نفس شامل امکان به دست آوردن کارمندان ماهرتر ، مشتریان وفادارتر ، شهرت قوی تر در جامعه و مقاومت در برابر بازگشت از مشکلات است.

هشت ابزار زیر می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در محل کار شود در حالی که در عزت نفس و احساس هدف قرار می گیرید.

 

تابلوهای چشم انداز ایجاد کنید

وقتی نمی دانید که کجا هستید و کجا می خواهید باشید ، احساس اعتماد به نفس دشوار است. تابلوهای چشم انداز به ایجاد تصویری از رویاهای خود کمک می کنند تا بتوانید آنها را به برنامه تبدیل کنید

با چاپ پنج تا 10 نمایش تصویری از چیزهایی که می خواهید به آنها برسید شروع کنید و آنها را به صفحه اعلانات بچسبانید که روزانه آنها را مشاهده خواهید کرد. برنامه هایی مانند کلمات کلیدی بزرگ و عکس های هدف اصلی می توانند در شخصی سازی تصاویر به شما کمک کنند و مواردی مانند مقدار دلار ، خرما ، نام ها و موارد دیگر را اضافه کنید.

هنگامی که صفحه دید خود را ایجاد می کنید ، هدف خود را حفظ کنید که چیزها مرتب به نظر برسند. كلاژها محبوب هستند ، اما هيئت بينايي به هم ريخته ، تمركز بر آنچه مهمترين آن هستند را دشوار مي كند. درعوض ، فقط با چند تصویر با دقت انتخاب شده ، امور را تمیز و ساده نگه دارید. به این ترتیب ، می توانید از هیئت مدیره بینایی خود برای ایجاد یک عادت روزانه از تجسم رویاهای خود استفاده کنید ، این می تواند به شما در ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس کمک کند.

 

ایجاد تابلوهای جشن و دورهمی های دوستانه

نکته جالب در مورد ایجاد تابلوی بینایی و انجام تجسم روزانه این است که شما به احتمال زیاد شروع به دستیابی به برخی از اهداف و رویاهای خود خواهید کرد. اینجاست که یک تابلوی جشن به بازی می رود. صفحه اعلانات دیگری را انتخاب کنید تا در کنار تابلوی دید خود آویزان شوید تا بتوانید با رسیدن به آنها ، تصاویر پین شده خود را به سمت آن منتقل کنید. هیچ چیز مانند ایجاد اعتماد به نفس در محل کار از طریق مشاهده یک نمایش بصری ملموس از همه چیزهایی که قبلاً به دست آورده اید نیست.

تابلوی جشن خود را یک قدم بیشتر با خرید یک آلبوم عکس بگیرید تا روی میز کار خود نگه دارید. وقتی تابلوی جشن شما خیلی پر می شود تا تصاویر هر آنچه را بدست آورده اید نگه دارید ، می توانید برای ایجاد فضا آنها را به آلبوم عکس خود منتقل کنید. هنگامی که روز بد دارید یا به عنوان یک صاحب مشاغل کوچک در توانایی های خود شک دارید ، می توانید آلبوم جشن خود را بیرون بیاورید و اثبات آنچه را که می توانید به انجام برسانید ، ببینید.

 

اعتماد به نفس از طریق تنظیم هدف

هنگامی که اهداف بزرگی را در صفحه دید دارید ، گاهی رسیدن به جایی که می خواهید در آن غیرممکن است. این جایی است که تنظیم هدف به مرحله اجرا می رسد. شما آن هدف بزرگ را بر عهده می گیرید و آن را به اهداف کوچکتر و همچنین کارهای ماهانه ، هفتگی و روزانه تقسیم می کنید که در نهایت شما را به آنجا راهنمایی می کند. برای تعیین اهداف SMART که عبارتند از:

اس – خاص
م – قابل اندازه گیری
الف – قابل دستیابی
ر – مربوط
ت – محدودیت زمانی

این بدان معناست که به جای گفتن اینکه می خواهید سود سالانه خود را به عنوان یک هدف انتزاعی و غیر اختصاصی دو برابر کنید ، آنچه واقعاً می خواهید را کاهش می دهید. ممکن است بگویید که قصد دارید در هر 5 خط محصول خود در 5 سال آینده با استخدام متخصصان جدید برای توسعه محصول و بازاریابی ، سود خود را در 25 درصد افزایش دهید. هدف خاص تر به ایجاد اعتماد به نفس کمک می کند زیرا به شما امکان می دهد از نظر استخدام و تعیین استراتژی جهت خاصی را دنبال کنید.

 

اولویت های روزانه را تنظیم کنید

گرگ مک کیون ، نویسنده “ضروری گرایی” ، ادعا می کند که شما فقط می توانید در یک زمان فقط یک اولویت داشته باشید. اگر چیزی بیش از این وجود داشته باشد ، انرژی شما تقسیم می شود ، و شما کمتر مؤثر هستید. به صفحه چشم انداز خود نگاهی بیندازید و تعیین کنید کدام یک از اولویت های فعلی شما است. وقتی در شروع کار روزانه یک مغز زباله انجام می دهید یا لیست کارهای روزانه را انجام می دهید ، مواردی را که به آن اولویت مربوط نمی شوند ، متوقف کنید. شما می توانید به جای ازدحام بشقاب ، وسایلی را که از آن عبور می کنید ، تفویض یا از بین ببرید.

وقتی اولویت های روزانه شما فقط از مهمترین موارد پشتیبانی می کنند ، شما با سرعت بیشتری به اهداف موجود در صفحه چشم انداز خود می رسید. از آنجا که هیئت جشن شما از این دستاوردها پر می شود ، شما به طور جدی در حال ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس هستید. تمرکز روی کارهایی که انجام می دهید در حالی که دیگران را تشویق می کنید فقط روی کارهایی که انجام می دهند تمرکز کنند ، به کسب و کار شما در رسیدن به سطح جدیدی از بهره وری و موفقیت کمک می کند.

 

استفاده از راهنما در خارج

ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس به عنوان یک رهبر کسب کار جدی است و متخصصان خارج از کشور می توانند به شما کمک کنند تا این کار را بهتر از آنچه خودتان انجام داده اید انجام دهید. به دنبال یک مربی مشاغل باشید که بتواند نقاط قوت و زمینه های رشد خود را شناسایی کرده و از طریق تماس های مربیگری هفتگی یک برنامه پیشرفت مشخص را تهیه کند.

درمان می تواند به شما در غلبه بر مسائل شخصی یا پاسخ های آسیب زا که بین مکان و جایی که می خواهید هستید کمک کند. پروتکل های خاص نوروفیدبک معینی برای هدف قرار دادن نواحی خاص مغز شما برای افزایش عملکرد طراحی شده اند ، در حالی که بیوفیدبک HRV می تواند به شما در یادگیری مدیریت عاطفی و مهارت انسجام فیزیولوژیکی کمک کند.

هنگامی که به کمک بیرونی نیاز دارید که به اعتماد به نفس و اعتماد به نفس احتیاج دارید ، به احتمال زیاد عملکرد بهتر در کار را آسان تر می کنید ، با همکاران خود ارتباط برقرار می کنید و پیش بینی های خود را برآورده می کنید یا فراتر می روید. این منجر به چرخه مثبت افزایش اعتماد به نفس در جایی می شود که از شما حمایت شود ، اقدامی کنید ، موفق شوید ، جشن بگیرید و تکرار کنید. کمک در خارج از خانه می تواند شما را از چرخ همبرگر کار بیش از حد رها کند تا اعتماد به نفس و آزادی را در محیط کار تجربه کنید.

 

در کنفرانس ها و دوره ها شرکت کنید

اعتماد به نفس در محل کار آسانتر می شود وقتی احساس می کنید با داشتن اطلاعات مهم در زمینه خود در صدر بازی خود هستید. شرکت در کنفرانس های صنعت و شرکت در دوره های منظم می تواند به شما در کسب اطلاعات جدید کمک کند که موفقیت و دستیابی به اهداف خود را آسان تر می کند و منجر به افزایش اعتماد به نفس می شود.

اگر به خصوص در مورد یک موضوع خاص خوانده اید ، حضور در کنفرانسی همچنین می تواند به ایجاد اعتماد به نفس در محل کار کمک کند. همانطور که دیگران به آنچه شما ارائه می دهند اعتقاد دارند ، ممکن است شما نیز به خودتان اعتقاد داشته باشید.

 

روابط و ایجاد روابط

در حالی که شما در حال یادگیری آخرین اطلاعات در کنفرانس صنعت هستید ، به یاد داشته باشید که شبکه سازی کرده و روابط برقرار می کنید. با دیگران صحبت کنید که علایق مشابهی با یکدیگر دارند ، ارتباط چشمی برقرار می کنند ، اطلاعات تماس را مبادله می کنند و شاید برای پیوستن نیروها در یک پروژه آینده برنامه ریزی کنید

خواهید فهمید که دلیلی دارید دیگران را به همکاران خود ارجاع دهید و همچنین ممکن است افراد را به شما رجوع کند. احساس احترام و متلاشی شدن از تنهایی که غالباً به سمت رهبری می افتد ، می تواند کارهای زیادی را در زمینه ایجاد اعتماد به نفس انجام دهد.

 

یک روال صبحانه ایجاد کنید

هال الرود به دلیل ایجاد روال “صبح معجزه” معروف است که بسیاری از آنها به خاطر اعتماد به نفس و دستیابی به اهداف قسم می خورند. تعهد کنید که زودتر از خواب برخیزید تا بتوانید از خود مراقبتی و مراقبت های حرفه ای خوبی در تمرین زندگی خود داشته باشید.

1 – سکوت
2 – تأییدیه
3 – تجسم
4 – ورزش
5 – خواندن
6 – نگارش

وقتی روز خود را با انجام این شش کار شروع می کنید قبل از اینکه روز کاری حتی شروع شود ، شما در حال حاضر احساس موفقیت می کنید ، که باعث ایجاد اطمینان می شود. وقتی زمان کوتاهی دارید ، حتی می توانید به سادگی یک دقیقه به هر یک از این موارد اختصاص دهید و به نتیجه مشابهی برسید. از طریق کمی مراقبت از خود صبح زود ، به خود هدیه دهید که اعتماد به نفس ، موفقیت و بهزیستی خود را در اولویت قرار دهند.

منبع : bizfluent.com

برای مشاوره کسب و کار خود با گیتی سپند تماس بگیرید

,

 مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.