استفاده از بوم مدل کسب وکار برای طراحی سازمان‌های اجتماعی

استفاده از بوم مدل کسب وکار برای طراحی سازمان های اجتماعی

امروزه ، تعداد بیشماری مدل‌های کسب‌وکار نوآورانه ظاهر می‌شوند. صنایع کاملاً جدید با فروپاشی صنایع قدیمی ظهور می‌کنند. برخی از آن‌ها با جدیت تلاش می‌کنند تا خود را دوباره معرفی کنند. (Osterwalder & Pigneur ، بوم مدل کسب وکار) سازمان‌های اجتماعی مشاغلی هستند که برای مقابله عمدا با مشکلات اجتماعی‌، بهبود جوامع، دسترسی افراد به اشتغال و آموزش یا کمک به محیط زیست تجارت می‌کنند.

بخشی از دستیابی به نتایج ذکر شده در این تعریف، در حقیقت ممکن است مربوط به بازگرداندن سود حاصل از یک کسب‌وکار به شرکت یا به یک سازمان غیردولتی والدین باشد، و استقلال بیشتری را برای آن سازمان‌های غیردولتی والدین فراهم می‌کند تا دولت و بودجه بشردوستانه به طور سنتی اجازه می‌دهد. با استفاده از بوم مدل کسب‌وکار میتوان آینده‌نگری بهتری را تجربه کرد.

اما اگر همیشه در امور خیریه و غیرانتفاعی شرکت داشته باشید، ممکن است ورود به فضای شرکت‌های اجتماعی دلهره آور به نظر برسد.

این منبع ، با استفاده از بوم مدل کسب‌وکار برای طراحی سازمان‌های اجتماعی، توسط یک طراح با استعداد اجتماعی به نام اینگرید بورکت نوشته شده است که نه تنها یک عضو طراحی اجتماعی در مرکز تأثیرات اجتماعی است، بلکه وی همچنین یک عضو ارشد در مرکز اجتماعی استرالیا است.

و شاید این بدان دلیل است که وی در صنعت خدمات جامعه، دولت و بخش خصوصی کار کرده است که اینگرید معتقد است که هر یک از این سه اکوسیستم نقش مهمی در نوآوری اجتماعی دارند. [منبع: لینکدین]

مهم نیست که شما از چه سطح تخصص و یا تجربه‌ای برخوردار باشید، گیتی سپند مکان ایده‌آل برای شروع طراحی مدل کسب‌وکار شرکت اجتماعی شما است.

اگر مبتدی باشید، درباره تعریف سازمان‌های اجتماعی، درک مدل‌های تجاری و روابط بین این مفاهیم،گیتی سپند به جزئیات خام می‌پردازد.

این یک راهنما برای متعادل‌کردن تأثیرات اجتماعی و کسب‌وکار است زیرا عناصر اصلی مدل کسب‌وکار را باز می‌کند:

مشارکت‌های کلیدی
فعالیت‌های کلیدی
گزاره ارزش
ارتباط با مشتری
قسمت مشتریان
منابع مهم
کانال‌ها
ساختار هزینه
جریان درآمد.

اگر شما جزئی از یک سازمان غیرانتفاعی سنتی هستید و به دنبال ایجاد متنوع درآمد خود از طریق اضافه‌کردن یک شرکت اجتماعی هستید، ما این راهنمای را به عنوان نقطه شروع خود به شدت توصیه می‌کنیم. وبا استفاده از بوم مدل کسب‌وکار میتوانید برای آینده تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

با متخصصان ما در گیتی سپند تماس بگیرید

021-66980825

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up